نکاتی در مورد بتونه کاری ساختمان

در نقاشی ساختمان یکی از مهم ترین عوامل بتونه کاری سطوح است، در نقاشی ساختمان معمولا دیوارها را با بتونه روغنی و سقفها را با بتونه پلاستیک ماستیک میکنند.

بتونه روغنی از رنگ براق پودر مل تینر روغن بتونه و آب ساخته میشود.

ساختن یک بتونه روغنی خوب نیاز به تجربه بالایی دارد که اگر نقاش تازه وارد باشد نمیتواند بتونه استاندارد و خوبی درست کند. همچنین بتونه پلاستیک از رنگ پلاستیک پودر مل و آب ساخته میشود که اغلب برای سقفها مورد استفاده قرار میگیرد.

طرز انجام بتونه ماستیک روغنی به این صورت است که بعد از روغن الیف زیر کار البته قبل از آن لیسه کشی به این شکل است که بتونه را ابتدا با حجم زیاد به سطح‌ دیوار کشیده سپس با لیسه اضافات آن را از روی دیوار جمع میکنیم این کار را به دو صورت انجام‌ داده تا سطح کار کاملا صاف شود به شکل چپ و راست یعنی افقی و عمودی بهتر است یاد آور شویم که بدون بتونه ماستیک به هیچ عنوان نباید اعمال رنگ انجام شود. چون سطح گچ هیچوقت آنقدر صاف نیست که بشود رنگ را اجرا کرد.

بتونه به صورت یک لایه کامل سطح دیوار را پوشانده همچنین تمام ناصافی ها و خرابی های دیوار را میپوشاند پس لازمه یه کار نقاشی ساختمان خوب انجام یه بتونه کاری خوب و تمیز میباشد همچینین باید فراموش نکنیم بعد از ماستیک سطوح حتما سمباده زنی کامل انجام داده شود.

تاریخ انتشار: 09:00 - 1397/04/11

نظرات بینندگان

 
علی
17:34 - 1397/04/17
0
1
بسیار آموزنده ممنون