نکاتی در مورد انتخاب بهترین رنگ برای داخل ساختمان

نکاتی در مورد انتخاب بهترین رنگ برای داخل ساختمان

در این مطلب قصد داریم شما را برای انتخاب بهترین و مناسب ترین رنگ برای فضای داخلی ساختمان راهنمایی کنیم. یکی از دغدغه های همه شما بعد از اینکه تصمیم به نقاشی ساختمان خود را گرفتید انتخاب بهترین، مناسب ترین و زیباتریین رنگ برای دیوارها درها ، پنجره ها و دیگر قسمت های خانه است.

انتخاب رنگ برای هریک از قسمت های ساختمان مانند پذیرایی ، اتاق ها و دیگر قسمت ها به عواملی مانند نور ، مساحت بنا ، و نوع کاربری آن قسمت بستگی دارد.

بهترین رنگ برای قسمت پذیرایی ساختمان رنگ های به قول معروف سنگین و نسبتا روشن میباشند. قسمت پذیرایی ساختمان به دلیل اینکه اغلب مهمانی ها و مجالس در این قسمت برگزار میشود بهتر است که از رنگ هایی مانند کرم ، استخوانی، طوسی روشن استفاده شود. البته سلیقه ها متفاوت خواهد بود و میتوان طبق سلیقه شخصی خودتان از هر رنگی استفاده نمائید.

در مورد اتاق ها نیز اگر از لحاظ نور در موقعیتی خوبی قرار ندارند بهتر است که باز هم از رنگ های روشنتر استفاده کنید در غیر اینصورت میتوانید طبق سلایق خودتان از هر رنگی مانند بنفش، صورتی، آبی و یا هر رنگ دیگری استفاده کنید. برای رنگ آمیزی سقف ها نیز مناسب ترین گزینه رنگ سفید میباشد.

برای رنگ آمیزی سقف آشپزخانه نیز سعی کنید از رنگ کاملا سفید استفاده نکنید و حتما از رنگ های روغنی استفاده کنید. برای رنگ آمیزی درها و پنجره ها نیز میتوانید رنگی را که مقداری از رنگ دیوارها تیره تر باشد انتخاب کنید چرا که باعث زیبایی بیشتر میشود.

البته شما میتوانید برای جذابیت بیشتر کار بعضی از دیوارها را با رنگی متفاوت تر از سایر قسمت ها رنگ آمیزی کنید به عنوان مثال دیوار پشت تلوزیون بهترین گزینه برای متفاوت بودن در ساختمان میباشد. از همه این مسائل گذشته اگر شما نقاشی ساختمان خود را به یک گروه کاربلد بسپارید خیالتان از بابت تمامی این مسائل راحت خواهد بود چرا که یک نقاش ساختمان حرفه ای با علم و شناخت رنگ ها میتواند بهترین رنگ را برای هر قسمت انتخاب نماید.

تاریخ انتشار: 08:00 - 1398/04/20

نظرات بینندگان