رنگ آمیزی سقف ساختمان

سقف ساختمان یکی از مهمترین قسمتهای ساختمان در رنگ آمیزی میباشد. شاید به جرات میتوان گفت در تمامی پروژه های نقاشی چه نقاشی منزل مسکونی؛ دفتر کار و... به سقف رنگ سفید و پلاستیک میزنند.

البته سقف های سرویسها و آشپزخانه به خاطر دوده گرفتن و کثیف شدن روغنی زده شده تا قابل شستشو باشند. شاید در کمتر جایی دیده باشیم که سقف مکانی به غیر از رنگ سفید باشد و دلیل آن شاید به خاطر این باشد که رنگ سفید باعث بلند تر دیده شدن و روشنایی بیشتر در ساختمان میشود.

یکی دیگر از دلایل استفاده از رنگ پلاستیک در سقف، مات بودن این رنگ و محو کردن تمام موجها و ناصافی های سقف میباشد. البته در مواردی کسانی هستند که رنگ اطاق یا دفتر کار و... خود را به رنگهای دیگری در می آورند. به عنوان مثال با اضافه کردن مقدار زیادی پودر لاجورد سقف را به رنگ لاجوردی در می آورند که این کار باعث جدا شدن رنگ سقف از دیوارها شده و زیبایی محیط را چند برابر میکند.

همچنین میتوان با رنگ آمیزی گچبری های جدا کننده سقف و دیوار با رنگی متفاوت از رنگ سقف و دیوار به زیبایی کار بیافزایید. برای رنگ کردن سقفی که قبلا نم داده و اکنون زرد شده است شما هر چقدر هم که رنگ پلاستی بزنید فایده ندارد و به قول معروف زنجاب زدگی باز خود را نشان میدهد.

در اینجا به چند راه حل این مشکل اشاره میکنیم برای حل این مشکل قبل از رنگ پلاستیک زدن میتوانیم از رنگ مات روغنی استفاده کرده سطح را پوشش داده و بعد از خشک شدن کامل اقدام به زدن رنگ پلاستیک کنیم. در این صورت زنجاب و زردی سطح کاملا برطرف شده و با بقیه سقف یک دست میشود.

روش دیگر حل این مشکل این است که وقتی سقف را کامل رنگ کردیم و بقیه سقف به غیر از محل نم داده کاملا پوشش داد مقداری مایع وایتکس به وسیله قلم به محل نم داده میزنیم با این کار تمام زردی و زنجاب کاملا بر طرف میشود و رنگ سقف یک دست و یکرنگ میشود البته تمام این کارها زمانی بازدهی کامل دارد که محل نم داده کاملا خشک شده باشد و دلیل نم زدگی بر طرف شده باشد.

تاریخ انتشار: 08:00 - 1397/04/01

نظرات بینندگان