رنگ آمیزی سوله های صنعتی و ورزشی

رنگ آمیزی سوله های صنعتی و ورزشی

سوله ها سالن های بسیار بزرگی هستند که اغلب دارای سازه ای فلزی و سقفهای شیب دار هستند. در دیوارهای سوله ها اغلب از سیمان، سیمان سفید و یا آجر استفاده میشود.

برای رنگ آمیزی یک سوله ابتدا باید این نکته را مد نظر داشته باشیم که از آن سوله چه استفاده ای خواهد شد به عنوان مثال اگر سوله مورد نظر برای یک سالن ورزشی مورد استفاده قرار میگیرد رنگ های مورد استفاده باید کاملا متفاوت از رنگ هایی باشد که برای رنگ آمیزی یک سوله که به عنوان انبار از استفاده میشود.

یکی از عناصر که بیشترین استفاده در ساخت یک سوله را دارد آهن آلات است چه آهن آلاتی که برای سازه مانند ستون های بسیار بزرگ در داخل سوله و چه آهن آلاتی که برای در و پنجره و نرده ها مورد استفاده قرار میگیرد. برای رنگ آمیزی آهن آلات یک سوله همیشه باید قبل از اینکه آهن آلات مانند چارچوب، در، پنجره، نرده و ... را قبل از اینکه نصب شوند حتما باید ضد زنگ زده و بعد از آن نصب شوند. به این دلیل که وقتی آهن خام مثلا قسمتی از چارچوب ها که داخل دیوار قرار میگیرند اگر ضد زنگ نخورده باشد به مرور زمان پوسیده شده و از بین میرود.

برای رنگ آمیزی دیوارها اگر جنس رویه دیوارها از سیمان باشد میتوان از انواع رنگ ها برای این کار استفاده کرد مثلا رنگ های روغنی، پلاستیک، آکرولیک و... البته یکی از بهترین این رنگ ها برای سوله ها رنگ کنیتکس میباشد و دلیل اصلی آن سرسختی و مقاومت این رنگ می باشد.

بعضی از سوله ها دارای قسمتی اداری نیز میباشند و برای امور دفتری و دیگر امور مورد استفاده قرار میگیرند که اغلب شبیه به اماکن مسکونی بوده و به همان شکل که منازل مسکونی رنگ آمیزی میشوند نیز رنگ آمیزی میشوند.

تاریخ انتشار: 08:00 - 1398/01/09

نظرات بینندگان