طریقه ساختن و اجرای رنگ پلاستیک سقف

تقریبا در تمام پروژه های نقاشی ساختمان برای رنگ آمیزی سقف ها بغیر از سرویسهای بهداشتی و آشپزخانه ها از رنگ پلاستیک استفاده میشود.

یکی از مهمترین دلایل این استفاده زیاد، مات بودن این رنگ است چرا که تمام موج ها و ناصافی های سقف را به طور کامل پوشش میدهد و یک سطح صاف و یکنواخت ایجاد میکند.

برای ساختن رنگ پلاستیک سقف ابتدا به مقدار لازم از این رنگ را تهیه میکنیم، این رنگ به صورت دبه های چهار کیلویی و ده کیلویی و دیگر سایزها موجود میباشد.

به ازای هر ده کیلو رنگ شما میتوانید از یک قاشق غذا خوری پودر لاجورد استفاده کنید. پودر لاجورد باعث پوشش دهی بیشتر این رنگ میشود.

لازم به ذکر است قبل از اینکه این پودر را در رنگ بریزید آن را جداگانه در یک ظرف ریخته و با آب مخلوط کنید و سپس در رنگ ریخته و خوب مخلوط کنید. برای شل کردن و رقیق کردن رنگ پلاستیک باید از آب استفاده کنید.

البته میزان آبی که در رنگ ریخته میشود باید به اندازه ای باشد که نه زیاد رنگ را شل کند و نه زیاد سفت باشد. اگر قصد رنگ آمیزی سقف را با استفاده از غلتک دارید ابتدا لازم است دور تا دور سقف و حد فاصل بین سقف با دیوار با قلمو رنگ کنید زیرا با غلتک نمیشود خط بین سقف و دیوار را با ظرافت و دقیق جدا کرد.

سپس به میزان لازم از رنگ را داخل سینی غلتک ریخته و غلتک را به دسته غلتک متصل میکنیم، غلتک را به آرامی داخل رنگ قرار داده و تمام سطح غلتک را به رنگ آغشته میکنیم، دقت کنیک رنگ را نباید بیش از حد با آب رقیق کنید زیرا در این صورت کار با غلتک بسیار دشوار خواهدشد.

غلتک آغشته به رنگ را به آرامی به سطح سقف میکشیم و سطح را رنگ آمیزی میکنیم.

در صورت نیاز به راهنمایی میتوانید با ما در تماس باشید.

تاریخ انتشار: 09:00 - 1397/12/18

نظرات بینندگان