نحوه محاسبه قیمت نقاشی ساختمان

یکی از مباحث خیلی مهم در نقاشی ساختمان موضوع قیمت است که امروزه با تغییرات روزانه قیمت مصالح و رنگ مصرفی در حال تغییر است.

قیمت نقاشی ساختمان در پروژه های مختلف متفاوت است و یک نرخ قطعی و مشخصی ندارد البته فرد نقاش فقط و فقط برای دستمزد و مبلغی که دریافت میکند کار نمیکند بلکه وقتی کار خود را به اتمام میرساند لذتی میبرد که قابل مقایسه با پولی نیست که دریافت میکند.

یک نقاش ساختمان حرفه ای تمام تلاش خود را برای رضایت کارفرما انجام میدهد فرقی ندارد کار را ارزان گرفته باشد با یا با قیمت بالاتر البته این قیمتها بستگی به این دارد که کارفرما از نقاش چه نوع کاری بخواهد.

در بعضی پروژه ها کارفرما حساس بوده و میخواهد چندین دست ماستیک بتونه انداخته یا حتی سقفها را هم روغنی کرده و... بنابراین نقاشی ساختمان هیچوقت قیمت مقطوع و مشخصی نخواهد داشت. نقاش حرفه ای با تخمینی که برای کار خود میزند که چه مقدار مصالح برده چندروز کار میبرد و... یک قیمت در نظر میگیرد.

قیمت نقاشی ساختمان را هم میتوان متری حساب کرده و هم میتوان به صورت چکی قیمت داد در متر مربع به این صورت است که متراژ سقفها که تقریبا برابر با زیر بنای ساختمان است با مجموع مساحت دیوارها جمع میکنیم نهایتا در مبلغ مورد توافق ضرب مینماییم.

البته این روش دردسرهایی در متر کردن دارد و متر کردن بعضی از قسمتهای دیوارها که قناسی دارد سخت میباشد معمولا در متراژ یک واحد ساختمان اگر زیربنای ساختمان را ضربدر سه کنیم یک متراژ تقریبی برای کار نقاشی در می آید که در همه پروژه ها به متراژ واقعی بسیار نزدیک است و در این موضوع کار را برای نقاش و کارفرما بسیار راحت میکند.

اما در قیمت به صورت چکی اینگونه است که نقاش بعد از بازدید ساختمان میزان مصالح مصرفی و مدت انجام کار را در نظر گرفته و قیمت میدهد فراموش نکنیم که کار نقاشی ساختمان یکی از سخت ترین شغلهای ساختمانی است که نقاش همیشه با مواد شیمیایی سرو کار دارد.

تاریخ انتشار: 08:00 - 1397/04/26

نظرات بینندگان