نقاشی ساختمان با غلطک بهتر است یا قلم مو؟

یکی از سوالات و دغدغه های متداول که بعد از وارد بازار شدن غلطک ها بوجود آمده است این است که استفاده از غلطک بهتر است یا قلم مو؟

نقاشی ساختمان با غلطک بهتر است یا با قلم مو؟

البته این سوال برای افراد عادی است چون یک نقاش ساختمان خود جواب این سوال را به راحتی میداند. اگر به طور کلی بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم استفاده از غلطک بسیار بهتر از قلم مو میباشد هرچند که این دو مکمل یکدیگر هستند.

مزایا و معایب نقاشی ساختمان با غلطک و قلم مو

سطحی که بعد از رنگ آمیزی با غلطک حاصل خواهد شد بسیار یکنواخت تر و زیباتر از قلم مو خواهد بود چرا که در رنگ آمیزی با غلطک دیگر خبری از رد قلم نخواهد بود و سطح کاملا صاف و یک دست خواهد شد.

البته غلطک ها نیز خود معایبی دارند که از مهم ترین آنها این است که با غلطک نخواهید توانست بالای دیوار که چسبیده به سقف است را رنگ آمیزی کنید و ناچار برای رنگ آمیزی آن نواحی باید از قلم مو استفاده کنید.

از دیگر محاسن غلطک ها سرعت اجرای رنگ آمیزی است به عنوان مثال اگر شما صد متر سقف را با قلم رنگ آمیزی کنید شاید حدود یک نصف روز وقت لازم داشته باشید در صورتی که اگر با غلطک رنگ آمیزی کنید حداکثر یک ساعت وقت شما را خواهد گرفت بنابر این میتوان گفت غلطک ها خود انقلابی در نقاشی ساختمان به حساب می آیند.

از دیگر مواردی که بد نیست اشاره کنیم تاثیرات قلم و غلطک از لحاظ جسمانی است. استفاده از قلم مو نیرو و توان بیشتری را نسبت به غلطک هنگام اجرا نیاز خواهد داشت.

غلطک ها در اندازه های مختلف در بازار وجود دارند تا حدی که شما حتی نرده های باریک و بسیاری از آهن آلات را نیز به راحتی میتوانید با غلطک رنگ آمیزی کنید.

تمام نکات و نوشته هایی را که شما بازدید کننده محترم در این سایت مطالعه میکنید بر گرفته از تجربیات گروه ما میباشد امیدوارم که مورد پسند و استفاده شما قرار بگیرند.

تاریخ انتشار: 14:45 - 1398/02/12

نظرات بینندگان