نقاشی ساختمان

بتونه کاری درب و پنجره

در نقاشی ساختمان بتونه کاری فقط برای دیوارها سقفها و یا دربهای چوبی نیست بلکه آهن آلات از جمله دربهای آهنی چارچوب ها پنجره ها و… نیز نیاز به بتونه کاری دارند.

به عنوان مثال در یک ساختمان نو ساز بعد از عملیات تمیز کردن و سمباده همچنین ضد زنگ چارچوبها باید آنها را بتونه کاری کرد گوشه های چارچوب ها محلی که قسمت عمودی و افقی چارچوب به هم متصل شده اند باید با بتونه پر شوند همچنین بعضی از قسمتهایی که لولاها به چارچوب جوش خورده و البته هر قسمتی از چارچوب که نیاز به بتونه دارد باید بتونه شود.

نکاتی در مورد بتونه کاری درب و پنجره

برای بتونه کردن قطعاتی که در داخل ساختمان قرار دارن میتوان از بتونه روغنی استفاده نمود ولی همیشه برای بتونه کاری دربها و آهن آلاتی که در بیرون ساختمان و در معرض باران و نم قرار دارند بهتر است از بتونه سنگی استفاده نمود.

بتونه سنگی به صورت آماده در بازار وجود دارد استحکام بتونه سنگی و مقاومت آن در برابر نم و رطوبت بسیار بالاتر از بتونه روغنی میباشد. بعد از بتونه کاری دربهای آهنی فراموش نکنیم که باید سطوح کاملا سمباده کشی شود زیرا اگر بتونه به خوبی سمباده نخورد نه تنها نمای زیبایی به خود نمیگیرد بلکه زبری سطح باعث کیفیت پایین کار ما میشود.

فراموش نکنیم حتما حتما و حتما برای رنگ آمیزی آهن آلات و دربهای در معرض آب ونم و… از رنگهای درجه یک استفاده کنیم شاید در زمان حال از لحاظ اقتصادی به ضرر ما باشد ولی دوام چندین ساله این رنگها در واقع به نفع شماست نه به ضررتان.

شاید برای شما سوال باشد که یک درب آهنی مثلا یک درب پارکینگ چه نیازی به بتونه کاری دارد در اینجا ما به شما توضیح میدهیم که بتونه کاری این دربها حتی از رنگ زدنشان هم واجب تراست وقتی شما یک در را بتونه کاری نکنید تمام درزها و فاصله های بین قسمتهای جوش خورده به هم باعث میشوند وقتی آبی روی دربها گرفته شود و یا باران ببارد از همان درزها به داخل دربها نفوذ کرده و آنها را از بین ببرند.

در دربها و آهن آلاتی هم که از قبل رنگ آمیزی شده اند نیز بتونه کاری باید انجام شود ابتدا تمام رنگهای پوسیده تراشیده شده و سطوح از اضافات و کثیفی پاک شده و بعد از انجام بتونه کاری اقدام به رنگ آمیزی کنیم.

لازم به ذکر است در بتونه کاری آهن آلات مانند دیوارها نیازی به انجام بتونه ماستیک نیست مگر در مواقعی که نقاش تشخیص بدهد.

ارائه خدمات بتونه کاری درب و پنجره

گروه نقاشی ساختمان نوین آریا با انجام پروژه های رنگ آمیزی آهن آلات سختمان بسیار زیاد در تمام نقاط تهران کرج و اطراف تهران کار خود را با ضمانت چند ساله به شما تحویل میدهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *