نقاشی ساختمان

نکاتی از فواید رنگ و نقاشی ساختمان

رنگ به نوعی خود میتواند یک زبان جهانی در بین اقوام و ملل مختلف باشد، تا جایی که میتواند فرهنگ یک کشور را شکل داده و احساسات را تحریک کند.

رنگ میتواند حالت ها فضا ها و حتی دما را به نوعی تغییر داده و روحیه هر انسانی را بهتر کند. دیدن رنگ ها، استفاده از آنها و به نوعی بازی با رنگ ها میتواند زمینه آرامش بخشی را در زندگی فراهم آورد.

شما میتوانید با الهام گرفتن از طبیعت و از فصول مختلف مانند بهار و تابستان بهترین و مناسب ترین رنگ ها را برای اتاق خود انتخاب کنید.

رنگ های طبیعی اغلب آرام و به شما احساس آرامش میدهند. در انتخاب رنگ برای اتاق خود سعی کنید از احساسات خود پیروی کنید و رنگ مورد علاقه خود را استفاده کنید چرا که در چنین فضایی که طبق میل باطنی خودتان رنگ آمیزی شده است احساس آرامش، سرزندگی و نشاط خواهید کرد.

علاوه بر رنگ آمیزی سطوح با رنگ مورد علاقه خود میتوانید از دیگر عوامل مربوط به دکوراسیون مانند مبلمان پرده ها و… با رنگ های متناسب با دیگر سطوح استفاده کنید.

با پیشرفت علم تاثیر رنگ بر احساسات انسان کاملا به اثبات رسیده است. به عنوان مثال رنگ های آبی از روشن گرفته تا تیره تاثیرات آرام بخشی بر روان انسان دارند یا رنگ زرد حس فعالیت و تحرک را در انسان افزایش میدهد.

تاثیرات روانی رنگ به تا جایی پیشرفت کرده است که در بعضی از بیمارستان های روانی از رنگ برای درمان بیماران استفاده میکنند(رنگ درمانی).

بنابر این رنگ دیگر فقط به خاطر زیبایی مورد استفاده قرار نمی گیرد و جنبه های روانی و درمانی آن نیز حائز اهمیت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *