نقاشی ساختمان

چه زمانی باید از رنگ روغنی استفاده کنیم؟

یکی از پر کاربردترین رنگهای ساختمانی در ایران رنگ روغنی میباشد، بارز ترین خصوصیت این رنگ که شاید هم عامل اصلی این حجم استفاده از این رنگ باشد قابل شستشو بودن این رنگ است.

نکاتی در مورد شرایط استفاده از رنگ روغنی

رنگ روغنی را برای تمام سطوح آهنی گچی چوبی و… می توان استفاده نمود. رنگ کردن خانه و محل کار امری اجتناب ناپذیر است و باید هر چند سال یک بار این کار انجام شود اما قبل از اینکه یک مکان را نقاشی و رنگ کنیم باید بدانیم که رنگ روغنی پلاستیک، اکرولیک یا… برای آن مکان استفاده کنیم.

اگر دفتر کار یا ساختمانی که قصد رنگ آمیزی آن را داریم کوچک است بهترین گزینه رنگ روغنی است چون با بازتاب نوری که دارد هم باعث بزرگ تر نشان داده شدن محیط میشود و هم باعث انعکاس نور و روشنایی بیشتری میشود.

از دیگر مکانهایی که بهتر است از رنگ روغنی استفاده نمود مکانهای عمومی است که در معرض آلودگی و دست خوردن هستند چون با قابلیت شستشوی آن میتوان به راحتی و هر چند روز یک بار دیوارها را شستشو کرده و تمیز کنیم.

همچنین اگر برای دیوارهای منزل مسکونی خود از رنگ پلاستیک یا اکرولیک استفاده کرده اید بهتر است برای رنگ آمیزی درهای ساختمان از درب ورودی گرفته تا درب اطاق حمام کمد و… از رنگ روغنی استفاده نمود به این دلیل که دربهای ساختمان روزانه در معرض لمس و آلودگی هستند، بنابر این با استفاده از رنگ روغنی قابل شستشو بوده و به راحتی تمیز میشوند.

لازم به ذکر است اگر منزل و ساختمان مسکونی شما در طبقه همکف و یا زیر زمین قرار دارد و احتمال نم زدگی و رطوبت وجود دارد بهتر است از رنگ روغنی استفاده نماییم.

در کل و در یک جمع بندی کامل میتوانیم بگوییم تمامی سطوحی که در معرض آلودگی و دوده گرفتن و همچنین در دسترس افراد و ملموس میباشند و البته سطوحی نیز که در معرض بارش باران نم رطوبت و… می باشند باید از رنگ روغنی استفاده کنیم، از جمله این سطوح سقف سرویسها و آشپز خانه ها میباشند که بعد از مدتی به دلیل پخت و پز دوده گرفته و سیاه میشوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *