نقاشی ساختمان

نحوه صحیح اجرای رنگ روغنی روی رنگ پلاستیک

شاید تا به حال این سوال برای شما پیش آمده باشد که آیا میشود بر روی رنگ پلاستیک رنگ روغنی را اجرا کنیم؟ در جواب این سوال باید بگوییم که بله میشود. برای اجرای رنگ روغنی بر روی رنگ پلاستیک حتما و حتما مرحله ماستیک تمام سطوح را با بتونه روغنی انجام میدهیم چرا که سطحی که با رنگ پلاستیک رنگ آمیزی شود دارای سطحی بافت دار خواهد بود بر خلاف سطوح روغنی که کاملا صاف و یکدست هستند.

اگر با یکدست ماستیک روغنی سطوح کاملا صاف شد که نوبت به آستر میرسد درغیر اینصورت اقدام به اجرای دست دوم بتونه خواهیم کرد. دقت کنید که اگر در نقاطی بتونه روی سطح به راحتی کشیده نشد حتما اقدام به اجرای روغن الیف کنید.

معمولا اجرای رنگ روغنی بر روی رنگ پلاستیک مقدار رنگ بیشتری را مصرف میکند. پس از اجرای ماستیک کامل روغنی مرحله آستر را اجرا میکنیم بهتر است برای آستر اولیه از رنگ با درصد براقیت بیشتر استفاده کنید تا تمام کم و کاستی های سطوح نمایان شود و پس از آن نوبت به لکه گیری با بتونه روغنی میرسد دقت کنید برای ساختن بتونه لکه گیری به هیچ عنوان از روغن بتونه استفاده نکنید چرا که باعث میشود لکه ها و ترک ها به خوبی پر نشوند پس از لکه گیری اجرای آستر دوم و خشگیری سپس اجرای دو دست رنگ رویه میرسد.

لازم به ذکر است اگر رنگ پلاستیکی که قبلا بر روی دیوارها اجرا شده پوسته میشود بهتر آن است یک لیسه کشی کامل از سطوح کرده و تمام پوسیدگی را از سطح دیوار پاکسازی کنیم. اجرای رنگ روغنی بر روی رنگ پلاستیک تقریبا شبیه به اجرای رنگ روغنی بر روی گچ میباشد با این تفاوت که دیگر نیازی به اجرای روغن الیف نخواهیم داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *