نقاشی ساختمان

انتخاب رنگ متناسب با دکوراسیون داخلی منزل

انتخاب رنگی مناسب برای دکوراسیون منزل یکی از وظایف اصلی نقاشان ساختمانی میباشد البته در بعضی از مواقع خود صاحب خانه ها و کار فرمایان به قول معروف خود از دور دستی بر آتش داشته اند و میتوانند بهترین رنگ را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کنند.

لازم به ذکر است انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون منزل امری سلیقه ای است و هر کس میتواند از هر رنگی که بخواهد استفاده کند اما ما در اینجا تجربه خود را برای انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون منزل در اختیار شما بازدید کننده محترم میگذاریم.

نکاتی در مورد انتخاب رنگ

انتخاب رنگ در هر منزل متفاوت میباشد بنابراین در منزل ها و ساختمان ها با متراژ پایین و همچنین ضریب نور گیری پایین با دیگر ساختمانها متفاوت خواهد بود.

در ساختمانهای کوچک باید سعی کنیم از روشن ترین رنگها و البته رنگهایی که بازتاب نور بیشتری دارند مثل رنگهای روغنی استفاده نمائیم، این امر سبب میشود محیط بازتر و روشنتر دیده شود. همیشه سعی کنید رنگی را برای دکوراسیون خانه خود انتخاب کنید که بهترین احساس را به آن رنگ دارید و باعث آرامش شما میشود.

اگر از لحاظ علمی این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم رنگهای انتخابی برای هر قسمت از منزل متفاوت خواهد بود به عنوان مثال رنگ اتاق خواب را باید از بین رنگهای آرامش بخش انتخاب نماییم. مثلا رنگ سفید رنگی خنثی و کاملا آرام که با یک نور پردازی زیبا و ملایم میتواند اطاق خوابمان را کاملا رمانتیک و شاعرانه کند.

انتخاب رنگ پذیرایی یا اتاق نشیمن، بدون شک یکی از مهمترین قسمت های خانه پذیرایی یا اتاق نشیمن میباشد جایی که مهمانیها و دورهمی ها همه در آنجا انجام میشود. برای انتخاب رنگ پذیرایی میتوانیم با انتخاب متریال های مختلف و در کنار هم قرار دادن آنها چشم های هر مهمان یا بیننده ای را مجذوب دکور خانه خود کنیم.

همچنین با انتخاب رنگهای متنوع تیره و روشن در کنار هم نیز میتوانیم جلوه ای زیبا به خانه خود بدهیم البته این نکته را نباید فراموش کنیم رنگ انتخابی برای دکوراسیون منزل باید با تمام دیگر وسایل موثر در دکوراسیون خانه مانند میز و مبل و غیره باید هماهنگ بوده و همخوانی داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *