نقاشی ساختمان

برای نقاشی ساختمان از چه رنگی استفاده کنیم؟

وقتی اقدام به نقاشی ساختمان خود می کنید یکی از بزرگترین دغدغه های شما این است که برای نقاشی ساختمان از چه رنگی استفاده کنید. در اینجا ما شما را با نکاتی که می تواند برای انتخاب بهترین رنگ شما را راهنمایی کند آشنا می کنیم.

یکی از انواع رنگها که می‌توانید ساختمان و یا محل کار خود را با آن رنگ آمیزی کنید رنگ روغنی است رنگ روغنی از پرمصرف ترین رنگ ها می باشد رنگ روغنی به دلیل ضد آب بودن و قابل شستشو بودن و همچنین سرسختی و دوام بالا بیشترین استفاده را در نقاشی ساختمان دارد.

وقتی شما سطح دیوار در چارچوب پنجره و یا هر چیزی را که با رنگ روغنی رنگ آمیزی می کنید پس از خشک شدن کامل می‌توانید به راحتی با آب شست و شو دهید. رنگ های روغنی به صورت رنگ روغنی براق روغنی مات و نیمه مات در بازار موجود میباشد و این بستگی به سلیقه شما دارد که از چه رنگی برای رنگ آمیزی محیط و پیرامون خود استفاده کنید.

لازمه انجام یک رنگ روغنی خوب و با کیفیت زیرسازی مناسب است قبل از اینکه رنگ روغنی را بر روی هر سطحی اجرا کنید ابتدا لازم است تمام مراحل زیر سازی را به انجام رسانده تا بتوانید رنگ‌ روغنی نهایی را اجرا کنید.

رنگ های روغنی به صورت سفید در بازار موجود می باشند که شما برای ساختن هر نوع رنگ می توانید از مادر رنگهای مختلف برای ساختن رنگ مورد نظر استفاده کنید.

به عنوان مثال برای ساختن یک رنگ کرم می توانید مقدار لازم رنگ سفید تهیه کرده و برای این که به رنگ مورد نظر خود یعنی کرم دست پیدا کنید از مادر رنگ گل ماش و مشکی استفاده کنید و مقدار کرم بودن و روشن بودن به میزان استفاده از مادر رنگ گل ماشی و مشکی بستگی دارد، البته انواع مختلف رنگهای روغنی در طیف های مختلف نیز وجود دارند مانند رنگ سبز آبی قرمز و مابقی رنگها که شما میتوانید با اضافه کردن رنگهای دیگر رنگ مورد نظر خود را به دست بیاورید.

رنگ روغنی را معمولا برای مناطق ملموس و در دسترس استفاده می کنند از دیگر رنگ های مورد استفاده در نقاشی ساختمان رنگ پلاستیک می باشد رنگ پلاستیک نیز دارای معایب و محاسنی می‌باشد که در اینجا به برخی از آنان اشاره می کنیم. یکی از بزرگترین محاسن رنگ پلاستیک سرعت اجرا و بدون بو بودن این رنگ می باشد.

وقتی شما قصد نقاشی ساختمان دارید و به اندازه کافی وقت برای این کار ندارید می توانید با استفاده از رنگ پلاستیک در مدت زمان بسیار کوتاه تر این کار را انجام دهید رنگ پلاستیک به دلیل خاصیت غیر شیمیایی و حلال بودن با آب در محیطی که انسان ها زندگی میکنند قابل استفاده میباشد.

یعنی شما حتی وقتی در منزل خود سکونت دارید می توانید به راحتی خانه خود را با این رنگ رنگ آمیزی کنید در کنار این همه محاسن رنگ پلاستیک معایب خود را نیز دارد یکی از بزرگترین معایب رنگ پلاستیک غیر قابل شستشو بودن با آب است از دیگر معایب این رنگ سستی در برابر صدمه و آسیب می باشد.

از دیگر رنگ های مورد استفاده در نقاشی ساختمان رنگ های آکریلیک هستند رنگ های آکریلیک مانند رنگ های پلاستیک حلال آب می باشندو همانند رنگ های روغنی نیز قابل شستشو نیز هستند سرعت اجرای رنگهای آکریلیک نیز همانند رنگ های پلاستیک کمتر از رنگ‌های روغنی می باشد.

لازم به ذکر است که از رنگ اکرولیک برای رنگ آمیزی چارچوب ها و آهن آلات ساختمان نمی توان استفاده کرد اینها سه نمونه از رنگ هایی بودند که در نقاشی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند البته به غیر از این رنگ‌ها رنگهای های دیگری نیز وجود دارد که می‌توان از آنها برای تزئینات و نقاشی ساختمان خود استفاده کرد.

رنگهای مولتی کالر کنیتکس و … اگر قصد نقاشی ساختمان خود را دارید می توانید با ما تماس بگیرید گروه نقاشی ساختمان طراحان نوین آریا با سالها تجربه در تهران کرج و حومه در خدمت شما همشهریان عزیز و محترم می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *