نقاشی ساختمان

تاثیر رنگها بر روان انسان

وقتی در خیابان در حال قدم زدن هستید یا در یک مرکز فروش در حال خرید وقتی چشمتان به یک مغازه پر زرق برق و رنگارنگ میافتد و یا دکورهای زیبا و رنگ بندی شده را پشت و یترینها می بینید ناخودآگاه به سمت این محل ها کشیده میشوید.

رنگها چه تاثیری بر روان ما دارند؟

بله این همان ضمیر ناخوداگاه شماست که شما را به آنجا میکشاند شاید تا به حال به این فکر نکرده باشید و شاید هیچوقت مفهوم رنگ را نفهمیده اید چون این میل به زیبایی شاید به نوعی برای ما انسانها غریزی است. وقتی کودکی را به یک اطاق تزئین شده برای یک تولد یا هر کار دیگری میبرید خود به خود هیجان را در چهره او میبینید.

ما همه زیبایی را دوست داریم و این رنگها هستند که این زیبایی را به فضای اطراف ما میبخشند. یکی از رنگ سیاه که رنگ غم و عذاست خوشش می آید و دیگری از رنگ سبز که رنگ آرامش است و دیگری از رنگ طلایی که رنگ هیجان و خشونت است.

در هر صورت این رنگها هستند که دنیای اطراف ما را به این زیبایی در می آورند.

در یکی از پروژه ها که به همراه گروهی از اکیپ نوین آریا به انجام رساندیم کارفرما در ساختمان چندین ساله خود که اصلا از روز اول رنگ نزده بود زندگی میکرد که تصمیم گرفته بود خانه خود را رنگ‌ کند.

وی بعد از تمام شدن پروژه میگفت اگر میدانسم خانه ام به این زیبایی میشود از همان روز اول آن را رنگ میزدم شاید باور نکنید ولی میگفت بعد از اینکه خانه اش را رنگ کردیم احساس جوانی میکند و روحیه اش بسیار شاد و عالی شده است.

آری محیط زندگی ما تاثیری مستقیم بر روی احساسات و روان ما دارد میتواند ما را شاد و یا غمگین کند یا به ما احساس جوانی یا احساس پیری بدهد. پس با طراحی و رنگ آمیزی زیبای محیط اطرافمان زندگی خود را شادابتر کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *