نقاشی ساختمان

میزان استفاده از رنگ براق و مات

نحوه و میزان استفاده از رنگ مات و براق برای یک نقاشی ساختمان ایده آل را مختصرا در این مقاله برای شما بازدید کننده محترم توضیح میدهیم.

رنگ های روغنی به دو دسته مات و براق تقسیم میشوند که هر کدام خاصیت و کارایی های منحصر به خود را دارند. به عنوان مثال رنگ براق بیشترین مصرف را در قسمت های فلزی ساختمان مانند درب ورودی، پنجره، نرده و همه آهن آلات ساختمان را دارد در حالی که از رنگ مات بیشتر برای دیوارها استفاده میشود.

میزان استفاده از رنگ مات و براق برای یک نقاشی ساختمان استاندارد را نقاش ساختمان برعهده خواهد داشت چرا که هر محیط و ساختمانی بنابر زیرسازی، نور، مساحت و… به یک نوع رنگ از نظر درجه ماتی و یا براقی نیاز خواهد داشت.

مثلا برای یک محیط که از نظر شرایط نوری از نور کمی برخوردار است بهتر است که از رنگ براق استفاده شود و یا اگر سطوح از لحاظ زیر سازی و مواج بودن نرمال نمیباشد بهتر است از رنگ مات استفاده کنیم. به طور معولی و در بهترین شرایط میزان مصرف رنگ مات و براق ۲ به ۱ خواهد بود (به ازای دو گالن رنگ مات یک گالن براق) و این میزان مصرف طبق تشخیص نقاش ساختمان متغیر خواهد بود.

بهتر است که نه به مقدار زیاد رنگ را براق کنیم و نه مات چرا که رنگ اگر زیاد براق باشد تمام عیوب سطوح را نمایان خواهد کرد همچنین اگر زیاد مات باشد از لحاظ قابلیت شستشو شرایط مناسبی نخواهد داشت. در صورت نیاز به راهنمایی برای ترکیب رنگ های مات و براق میتوانید با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *