نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان مدرن چیست؟

مدرن کلمه نوپا و جدید میباشد و این کلمه به معنی نو، تازه، جدید، و روزآمد میباشد همانطور که از اسم آن پیداست نقاشی ساختمان مدرن یعنی یک نقاشی ساختمان جدید و روزآمد بدان معنی که دیگر خبری از نقاشی ساختمان سنتی و قدیمی نیست و نقش ها و ایده های جدید مانند انواع طرح های جدید رنگ ها و طرح های دکوراتیو و دیگر ایده ها البته هنوز هم در بیشتر مکان ها و ساختمانهای مسکونی و تجاری و… از رنگهای روغنی و پلاستیک استفاده میشود.

حتی در بیشتر پروژه ها زمینه اصلی همان رنگ روغنی و پلاستیک است و دیگر طرح ها بر روی این رنگ ها اجرا میشود.

انواع طرحهای جدید

یکی از انواع این طرح ها که بسیار زیبا و شکیل نیز هستند شابلون میباشد شما میتوانید با استفاده از شابلون ها طرح های بسیار زیبایی را بر روی دیوارها و دیگر سطوح اجرا کنید.

یکی دیگر از این وسایل طراحی غلتک های طرح دار است که با وسیله هر کدام از آنها میتوانید طرحی زیبا را بر روی سطح اجرا کنید.

یکی دیگر از انواع این نقاشیهای مدرن پیاده کردن طرح های زیبا با ترکیب و سوار کردن رنگ ها بر روی یکدیگر است به عنوان مثال یکی از این طرح ها طرح ترک میباشد که میتوان این طرح را به چند روش اجرا نمود یکی از این روش ها استفاده از رنگ براق روغنی برای زیر کار و رنگ یا بتونه اکرلیک برای رویه میباشد. یک مثال دیگر اجرای طرح چوب روی سطوح آهنی، دیوار، چوب و دیگر سطوح است و برای انجام این طرح ابتدا سطح را بعد از زیر کار کامل و صاف شدن با یک رنگ قهوه ای روشن رنگ آمیزی میکنیم به طوری که رنگ کاملا یکدست و صاف شود، بعد از آن یک رنگ قهوه ای تیره تر از رنگ زمینه را بسیار رقیق کرده و روی رنگ زیرین اجرا نموده سپس بلافاصله با ابزار طرح چوب و حرکت مچ دست روی سطح کشیده تا طرح مورد نظر اجرا شود.

لپ کلام در نقاشی ساختمان مدرن خلاقیت یک نقاش ساختمان است که میتواند با ذوق و هنر خود طرح های زیبایی را بیافریند و به قول معرف بازی با رنگ ها را بلد باشد و بتواند خود نیز طرحی جدید و زیبا بوجود بیاورد.

به عنوان مثال وقتی یک نقاش درب ورودی یک ساختمان را رنگ آمیزی میکند میتواند با استفاده از رنگ های مختلف باعث هر چه زیباتر شدن هنر و اثر خود شود . امروزه دیگر نقاشی ساختمان مدرن جای آن نقاشی ساختمانهای قدیمی را گرفته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *