نقاشی ساختمان

نکاتی در مورد اجرای رنگ آکرولیک

برای اجرای تمامی رنگ های ساختمانی مراحل زیرسازی تقریبا یکسان است و برای همه رنگ ها ابتدا نیاز به روغن الیف زدن سطوح و سپس اجرای بتونه ماستیک روغنی است. در مورد رنگ های آکرولیکی نیز به همین شکل خواهد بود و تمام مراحل زیرسازی دیگر رنگ ها مانند رنگ های روغنی باید انجام شود.

یکی از نکات بسیار بسیار مهم در اجرای رنگ آکرولیک بد پوشش بودن این رنگ میباشد بنابراین برای یک نقاشی ساختمان یکدست و پوشیده نیاز به این است که بعد از مراحل زیرسازی ابتدا با رنگ پلاستیک تمام سطوح را کاملا پوشش دهیم سپس اقدام به اجرای رنگ آکرولیک کنیم.

رنگ آکرولیک قابل اجرا بر روی سطوح آهنی نخواهد بود چون این رنگ با آب رقیق میشود بنابراین میتواند موجب پوسیدگی و زنگ زدگی آهن آلات شود. هنگام رنگ آمیزی با رنگ آکرولیک سعی کنید این رنگ را زیاد رقیق نکنید.

به هیچ عنوان رنگ آکرولیک را با رنگ های دیگر مانند رنگ های پلاستیکی مخلوط نکنید. زمان خشک شدن رنگ آکرولیک حدودا ۳ الی ۴ ساعت میباشد بنابراین قبل از این تایم اقدام به اجرای دوباره رنگ آکرولیک نکنید. سعی کنید حتما رنگ آکرولیک را با غلتک اجرا کنید چرا که با قلم سطحی کاملا صاف و یکدیت نخواهید داشت البته برای اجرای رنگ های آکرولیک میتوانید از غلتک های مخصوص رنگ پلاستیک استفاده کنید و پس از هر بار مصرف غلتک را با آب کاملا شستشو دهید.

از مزایای قابل ذکر رنگ های آکرولیک همانطور که بارهای بار شنیده اید سرعت اجرا بدون بو بودن و نیز قابل شستشو بودن این رنگ ها میباشد. اگر هنگام اجرای این رنگ ها با مشکل مواجه شدید میتوانید با تماس بگیرید و از مشاوره ها و راهنماییهای رایگان ما بهره مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *