نقاشی ساختمان

نکاتی در مورد بتونه کاری دیوار گچی

برای رنگ آمیزی دیوارهای گچی و نحوه بتونه کاری این دیوارها نکات مهمی وجود دارد که در این مقاله برای آگاهی شما بازدید کننده محترم به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

ابتدایی ترین کار قبل از رنگ آمیزی یک دیوار گچی بتونه کاری آن دیوار میباشد و روش بتونه کاری صحیح به این صورت میباشد که ابتدا سطح دیوار به طور کلی لیسه کشی میشود و دلیل این کار تمیزی و صاف بودن سطح گچ برای انجام روغن زیر کار میباشد.

وقتی سطح از همه اضافات مانند اضافه گچ سیمان گرد و غبار و… کاملا تمیز شد اقدام به انجام روغن زیر کار مینماییم. لازم به ذکر است اگر گچ مورد نظر از لحاظ استحکام محکم نبوده و به قول معروف از گچ کشته استفاده شده بود و یا به هر دلیل دیگر مثلا نامرغوب بودن گچ میتوانیم دو بار عمل روغن زیرکار را انجام دهیم تا سطح گچ از لحاظ روغن کاملا اشباع شود و به راحتی بتونه روی آن حرکت کرده و کشیده شود.

بعد از روغن نوبت به اجرای بتونه میباشد دقت کنید هنگام انجام بتونه ماستیک باید تمام سطح گچ را آغشته با بتونه کرده و ماستیک کنید و جاماندگی روی دیوار باقی نماند. همچنین بتونه اضافی روی سطوح میتواند موقع سمباده کشی شما را اذیت کرده و به دردسر بیاندازد.

نوع رنگ مصرف شده برای بتونه مخصوصا روغنی بسیار مهم است چون بیشتر رنگهای براق موجود در بازار بتونه خوبی را نساخته و کیفیت کار شما را پایین خواهد آورد.

برای انجام بتونه ماستیک روی دیوار گچی حتما از روغن بتونه استفاده کنید زیرا باعث سهولت در اجرا و همچنین سرسختی بالای بتونه بعد از خشک شدن میشود.

یکی دیگر از نکات خیلی مهم این است اگر قصد دارید یک دیوار گچی را با رنگ پلاستیک رنگ آمیزی کنید توصیه ما به شما عزیزان این است که اگر میتوانید برای بتونه کاری آن حتما از بتونه روغنی استفاده کنید بتونه روغنی با بتونه پلاستیک از لحاظ مقاومت به هیچ عنوان قابل مقایسه نیستند. بتونه پلاستیک کاملا سست و آسیب پذیر است اما بتونه روغنی محکم و با دوام بالا میباشد.

اینها نکاتی مهم درباره بتونه کاری دیوار گچی بود که برای راهنمایی شما عزیزان ارائه شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *